SRB-CG-BIH-SLO-HR-MAK Team

Regional discussion and conditions reports for Europe. Please post partners requests and trip plans in the Europe Climbing Partners section.
User Avatar
Vid Pogachnik
Forum Moderator
 
Posts: 496
Joined: Sat Aug 10, 2002 7:04 am
Thanked: 11 times in 9 posts

by Vid Pogachnik » Mon Mar 06, 2006 9:42 pm

Lavine - nic ne slisim - ali kot se rece 'na nasim prostorima': 'Ne cujem dobro' :shock:

User Avatar
punkrunner

 
Posts: 19
Joined: Thu May 12, 2005 6:18 am
Thanked: 0 time in 0 post

I Makedonija na vezi

by punkrunner » Tue Mar 07, 2006 12:58 pm

Zdravo iz Skoplja, Vlada me je obavestio za ovaj forum. Vidim da je dobra zabava ovde.

Ja sam iz P.D. Makpetrol www.makpetrol.com.mk/planinari za one koji citaju kirilicu (planiram da uradim i english verziju) - za ostale - mozete da pogledate fotografije.
Pre dve nedelje pokusali smo da odemo na Titov vrv ali zbog loseg vremena stigli smo do 2500 metara. Sa nama je bila i ekipa iz Hravatske - HPD Mosor. Ovog vikenda nas clan Marin bio je na Midzor sa P.D. Pobeda iz Beograde - ludo su se proveli.

Inace - za ono Runner - pesacenje po planini bilo nam je sporo pa smo poceli praviti planinski trke i kod nas. Prosle godine bila je prva sezona. Informacije o tome na www.makpetrol.com.mk/mmra

Ako neko planira dolazak u Makedoniju obavezno ocekujem da mi se javi da mu pomognemo oko svega sto treba.

Pozedrav svima...

no avatar
nikolau

 
Posts: 1
Joined: Tue Mar 07, 2006 1:36 pm
Thanked: 0 time in 0 post

by nikolau » Tue Mar 07, 2006 1:41 pm

pozdrav za sve prisutne ... iz Subotice :)

User Avatar
Velebit

 
Posts: 236
Joined: Tue Jul 16, 2002 9:32 am
Thanked: 0 time in 0 post

by Velebit » Tue Mar 07, 2006 6:17 pm

Punkrunner, planiram jednog dana posjetiti Sar Planinu i Titov Vrh. Kad budem dolazio javim se sigurno! 2004 sam bio na Solunskoj Glavi i Pelisteru. Love Makedonija! :D

User Avatar
rokaj

 
Posts: 17
Joined: Wed Jun 30, 2004 6:40 pm
Thanked: 0 time in 0 post

by rokaj » Tue Mar 07, 2006 6:26 pm

Punkrunner, pozdrav. In kako je pri vas s snegom? Ga imate dovolj oz. prevec? Danes je pri nas, v Celju vsaj, toplo sonce sijalo in topilo snezno odejo.

User Avatar
vvujisic

 
Posts: 124
Joined: Fri Oct 15, 2004 10:32 am
Thanked: 0 time in 0 post

by vvujisic » Wed Mar 08, 2006 12:53 am

Punkrunner i Nikolau, dobrodosli na ovaj nas forum!
Punkrunner, pozdravi mi puno Duska Hristova, cimera sa Pirina, novembar 2005!
Pozdrav Makedoniji i Subotici!
___________________________________________________________________________

Inace, sneg je prekljuce i juce napadao i ovde u Beogradu. Sve se beli, prelepo je drvece zatrpano snegom. Divni zimski "aranzmani". Prava idila, pogotovo je uvece lepo jer nocne svetiljke prelepo osvetljavaju snegom ukraseno drvece. Prava zimska idila.

Pozdrav svima!
Vlado :wink:

User Avatar
punkrunner

 
Posts: 19
Joined: Thu May 12, 2005 6:18 am
Thanked: 0 time in 0 post

by punkrunner » Wed Mar 08, 2006 7:22 am

Zdravo svima i hvala na pozdravima.

Velebit, citao sam tvoje opise nasih planina - odlicni su - kompletni planinarski i turisticki vodic. Kad god dodzes u ove prostore obaveznio mi najavi, organizovacemo se zajedno.

Sto se snjega tice ima ga dobvoljno, "am pak ne prevec" - oko 2 metra na visim planinama, mada je donji deo nabijen i propada se oko 30 - 50 cm koji je novi sneg.

Vlado, pozdrave Dushku sam preneo preko mog prijatelja Marina - oni su proslog januara bili zajedno na Kilimandzaro.

Punkrunner

User Avatar
vvujisic

 
Posts: 124
Joined: Fri Oct 15, 2004 10:32 am
Thanked: 0 time in 0 post

by vvujisic » Wed Mar 08, 2006 11:21 am

Hvala, Punkrunner!
Pozdrav,
Vlado :wink:

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Thu Mar 09, 2006 1:30 am

Dobrodosli Punkrunner i Nikolau!
Pa i ovde u Holandiju/Nizozemskoj ;) jos prije 2 dana smo imali sneg. Danas samo kisa, kisa, deszcz, deszcz...
Jedva sam se vratio iz jednoj konferenciji, sreo sam nekih Srbinov, pa i dobro da necu da zaboravim vasega jezika :)
Punkrunner, dal' znas koja je ovu godinu situacija u Korabu? Moji drugovi bi htjeli tamo doci u lipanju il' srpanju, tako ne u vreme godisnjega uspona - jeli ovo vec moguce? Il' treba im da idu iz Albaniji?
pozdrav svima
kamil

User Avatar
punkrunner

 
Posts: 19
Joined: Thu May 12, 2005 6:18 am
Thanked: 0 time in 0 post

by punkrunner » Thu Mar 09, 2006 8:00 am

Kamil, moguce je organizovati uspon na Korab van tradicionalne akcije kada dodzu vise od 1000 ljudi. To se radilo vec nekoliko puta ove godine. Zadnji pokusaj bio je krajem februara kad je stigla grupa iz Hrvatske i trebalo je u tri dana sa nocenjem u satorima organizovati uspon, ali je akcija otkazana zbog prevelikog snega i opasnosti od lavina.

Potrebno je prethodno stupiti u kontakt sa nama (sa mnom ili sa Ljubom is P.D. Korab) i mi cemo se pobrinuti sa dobijanje dozvole - obezbedicemo i vodica.
Inace objavio sam mapu sa GPS rutom za letnji uspon na summitpost.org za Korab. Ako imas GPS mogu ti poslati i file (u qpx, mps ili qdb formatu). Imam u planu da ovakve mape spremim i za ostale znacajnije rute u Makedoniji.

Za sledeci vikend 19-20 mart dolazi grupa iz P.D. Pobeda - Beograd na Ljuboten - ekipa koja se sprema za Mnont Blanc. Ja sa svoim prijateljima planiram da idemo zajedno s njima. Ako je Vlado ili neko drug slobodan, moze se prikljuciti. Organizator je Vladislav Matkovic.

Pozdrav svima.

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Thu Mar 09, 2006 9:26 am

Puno Ti hvala na informaciju, Punkrunner. Moram da zapitam mojih drugov za ih planovi, znam da ih glavni cilj u ovu godinu je Maja Jezerce al' mislju isto na Korabu, mislim da nemaju GPSa. Tvoju mapu sam vidio, dobra je i vrlo detaljna. Dal' znas mozda nadmorsku visinu ovog drugog vrha koji je citav u Albaniju - ima slike ovde i ovde? Ovaj vrv nije markiran u nikakvu kartu a gleda da je ravni s glavnim vrhom.
pozdrav

User Avatar
vvujisic

 
Posts: 124
Joined: Fri Oct 15, 2004 10:32 am
Thanked: 0 time in 0 post

by vvujisic » Thu Mar 09, 2006 10:18 am

Znam za akciju Korab sa PD Pobedom, video sam na njihovom sajtu. Videcu, ako budem mogao, doci cu.
Hvala Punkrunner na obavestenju i pozivu!
Pozdrav,
Vlado

User Avatar
punkrunner

 
Posts: 19
Joined: Thu May 12, 2005 6:18 am
Thanked: 0 time in 0 post

by punkrunner » Thu Mar 09, 2006 11:09 am

Kamil, nisam bio na taj vrh jer je bila slaba vidjlivost kad sam bio na Korab prosle godine i odmah sam se vratio dole. Sledeci put kad odem na Korab izmericu i taj vrh (vrv - na makedonski).

Pozdrav, punkrunner

User Avatar
punkrunner

 
Posts: 19
Joined: Thu May 12, 2005 6:18 am
Thanked: 0 time in 0 post

Midzor - reportaza

by punkrunner » Thu Mar 09, 2006 1:31 pm

Upravo sam zavrsio reportazu naseg clana Marina Stojanovskog se Midzora - veoma inspirativna reportaza. Ko moze neka pogleda (na kirilca e), ako ne razume onda moze da gleda slike koje dovoljno govore.

Link je http://www.makpetrol.com.mk/planinari/R ... t-2006.asp

- punkrunner

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

Re: Midzor - reportaza

by kamil » Fri Mar 10, 2006 1:07 am

Kirilica nije problem, samo ovo je makedonski pa je tesko :) Ipak malo razumem kada polako citam, doista je zanimljivo. Sada Midzor je jos jedno mjesto koje hocu da posjetim.
Hocete da iskusate nesto pocitat jos u drugi slavenski jezik? Vlado vec ovo zna, nekakve slike isto znate :)

PreviousNext

Return to Europe

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron