SRB-CG-BIH-SLO-HR-MAK Team

Regional discussion and conditions reports for Europe. Please post partners requests and trip plans in the Europe Climbing Partners section.
User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Tue Mar 04, 2008 8:49 pm

Hmmm...
http://www.infobuk.com/2008/03/04/srusi ... rokletije/

Srušio se helikopter na Prokletije

Na severu Albanije srušio se helikopter, saopštile su albanske vlasti.

Za sada nije poznato da li je helikopter pripadao snagama Kfora niti koliko je osoba bilo u letelici, rekao je portparol albanske policije Klodijan Branko.

Portparol albanskog Ministarstva odbrane Agim Doci rekao je da je neidentifikovana letelica izgubila kontakt sa albanskim i italijanskim kontrolorima leta na području u blizini granice Albanije prema Crnoj Gori i Kosovu.

Albansko Ministarstvo odbrane je saopštilo da helikopter nije pripadao albanskoj vojsci.

Albanska vojska je pokrenula potragu i uputila spasilačke ekipe u područje vrha Jezerce, na Prokletijama, rekao je načelnik generalštaba albanske vojske Ljuan Hodža.

Meštani su rekli policiji da su videli letelicu kako pada i da su čuli eksploziju. Oni su rekli da je planinsko područje bilo obavijeno maglom u vreme nesreće.

User Avatar
rpavlovic

 
Posts: 12
Joined: Tue Nov 08, 2005 5:39 am
Thanked: 0 time in 0 post

by rpavlovic » Thu Mar 06, 2008 12:17 pm

Kako su mogli da izgube kontakt sa letilicom a da ne znaju sta se u njoj prevozi i cija je???
Ako je nestala u oblasti Jezerskog vrha, verovatna marsruta je bila Kosovo-Tropja-Valbona... kao da je isla u Crnu Goru???
A posto je bila magla, mola je se zakucati u bilo koji vrh u toj zoni...

Prezivelih sam siguran da nema, jer je istog dana zapocelo jako nevreme u toj oblasti koje jos uvek traje...:(

A pretragom terena ce moci da se nesto nadje tek kada malo otopli i otopi se snek koji je ovih dana tamo napadao. Novog snega ima blizu 1m.
:oops:

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Thu Mar 06, 2008 3:43 pm

http://balkanweb.com/sitev4/index.php?id=17403

Mbyllen zyrtarisht kerkimet mbi Jezerce: Nuk u gjet asnje objekt i rene

Brzo preveo sam tim recnikom da pretrazivanje je oficijalno zavrseno jer nisu nasli nikakog srusenog objekata.

Ne samo kao Rade kazes da cudno je da ne znali tko im leti iznad drzavom... ova akcija zavrsena poslje manje od 48 sata... malo kratko. Nitko nista ne zna, nisto nije se desilo. Zapadnjacke web stranice sve cutaju. Jako mi to smrdi.

Sejlaci koji su culi i videli eksploziju su iz Ragam/Rrogam/Rogam u juznim delu Valbone na jugoistok od Maja Popluks i Maja Jezerceta. Gle u jugoistok na ovu kartu.

User Avatar
rpavlovic

 
Posts: 12
Joined: Tue Nov 08, 2005 5:39 am
Thanked: 0 time in 0 post

by rpavlovic » Thu Mar 06, 2008 9:58 pm

To je bas ta marsruta koju sam napisao Tropoje(Tropoje)-Valbona -Thethi - Skadar(Shkodra), Verovatno mesto udara je Rogam vrh-Maja Rogamit ili mozda i Jezerski vrh(Maja Jezerce).
Taj pravac nije uobicajen za helicoptere, osim ako se zeli nesto sakriti jer se tu moze koristiti tzv. radarska maska !!!

Verovatno je bila neka"tajna"misija (top secret) transporta kakvih narkotika ili oruzja, jer je cudno da se cula i explozija.

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Thu Mar 06, 2008 11:52 pm

Naravno hteli su da preskoce iznad Qafa Valbones, zalutali u maglu i udarili u jugoistocne stjene Popluksa, Jezerceta ili Ragamita...
rpavlovic wrote:Taj pravac nije uobicajen za helicoptere, osim ako se zeli nesto sakriti jer se tu moze koristiti tzv. radarska maska !!!

Znaci da planine sakrivaju od radarskog signala?

User Avatar
rpavlovic

 
Posts: 12
Joined: Tue Nov 08, 2005 5:39 am
Thanked: 0 time in 0 post

by rpavlovic » Fri Mar 07, 2008 9:10 am

Da skrivaju!!!
Kada letilica bilo koja, leti dolinom, okruzena planinskim vrhovima, radar"vidi" samo planine ali ne i leteci objcat (sa tim sam upoznat od'99).

A ja planirao da u martu idem u tu zonu, mislim da cu odloziti put!!!:(

Pretraga ce verovatno biti tamo???!!! :evil:

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Fri Mar 07, 2008 11:50 am

Rade, ides li zajedno s PD Radnicki 15-16 marta? Tako mozda i ja cu tamo biti!
Ako sam napisao, jucer Albanci su oglasili da pretraga je oficijalno zavrsena...
Znao bih ako bi izlet PD Radnicki bio odgodjen ali nisto nisam cuo.

User Avatar
carline

 
Posts: 11
Joined: Mon Feb 25, 2008 7:37 pm
Thanked: 0 time in 0 post

by carline » Fri Mar 07, 2008 8:57 pm

Dobar dan svima!
Ja sam bas nova na forumu... Ne govorim dobro hrvatski, ali pokusvam vjezbati!! Nadam se da razumjete.
Vidjela sam da ima nekoliko ljudi u podrucju... Zivim u Hrvatskoj i zanimam se za mogusnosti planinariti i za informacije o najbolje hodanje...
Some people already sent me messages, thanks a lot!
I hope I'll be able to exchange with you!!
Pozdrav

User Avatar
mattnoland

 
Posts: 19
Joined: Sat Dec 03, 2005 11:39 am
Thanked: 0 time in 0 post

Climbing around Split??

by mattnoland » Sun Mar 23, 2008 11:50 am

Hello everyone! I will be visiting Split, Croatia for a few days in May. I was wondering if anyone knows some good climbing or hiking in that area, especially some information on moderate alpine type of routes...or just any information at all! Also, wondering if anyone knows of a guidebook for this area that is in English (unfortunately I can only read English and Spanish!)
Anyway, please just send me a PM or something if you have some time. I am hoping to get a day or two of climbing in while I visit Croatia.

cheers,
Matt

User Avatar
toc

 
Posts: 5163
Joined: Mon Nov 10, 2003 4:49 pm
Thanked: 5 times in 5 posts

by toc » Sun Mar 23, 2008 12:39 pm


User Avatar
Mile Bosnjakovski

 
Posts: 49
Joined: Thu Sep 15, 2005 6:49 am
Thanked: 0 time in 0 post

by Mile Bosnjakovski » Mon Mar 24, 2008 12:52 pm

Zdravo. Treba mi informacija iz SLO. Postoji moguchnost da posetim Ljubljanu ovog vikenda pa iskoristio bi za mali shoping - trazhim La Sportiva Olympus Mons EVO - nadam se da ima u IGLU ili negde?? Ovo je i moje pitanje za SP's iz SLO - Dali me mozhete uputiti negde?

User Avatar
vvujisic

 
Posts: 124
Joined: Fri Oct 15, 2004 10:32 am
Thanked: 0 time in 0 post

by vvujisic » Wed Mar 26, 2008 9:59 pm

Mile, probaj u Iglu Sportu u BTC centru u Ljubljani. Mozda ces to tamo pronaci.
Do BTC-a imas autobus ispred zeleznicke stanice.
Pozdrav,
Vlado

User Avatar
vvujisic

 
Posts: 124
Joined: Fri Oct 15, 2004 10:32 am
Thanked: 0 time in 0 post

by vvujisic » Fri Apr 04, 2008 10:46 pm

Nas kolega Nenad (zaricc na SP) je proslog vikenda sa planinarima PD Pobeda Beograd planinario na Durmitoru. Popeli su Cvorov Bogaz i Šljeme. Svaka mu cast, covek je napravio fantasticne slike. Dve od njih sam postavio na vrh stranice Durmitora. Ludnica su mu slike, narocito uslikane sa uspona na Šljeme. Opasno me naložio da što skorije (najkasnije za dve nedelje) odem i ja na zimski uspon na Šljeme, pošto uspon na ovaj vrh pruža fantastične poglede, panorame i kadrove za fotografisanje. Još jednom, čestitke Nenadu na uspešnim snežnim usponima i na velikom foto doprinosu stranici Durmitora!

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Mon Apr 07, 2008 12:37 am

Cestitke za Nenada, video sam sve slike, svaka cast!

Stavio sam reportazu (na poljski) iz zimskog uspona na Maja Jezerce
http://www.mojebalkany.com/forum/viewtopic.php?t=736
Pogledajte slike i probajte da razumijete malo od teksta. Uskoro ce biti i engleska verzija za SP.
Vlado, Rade, Nenade i druge koga se tice, Srecan Uskrs! :D
Last edited by kamil on Fri Jul 04, 2008 11:23 pm, edited 1 time in total.

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

Svaka Cast ...

by Dinaric-ZG » Mon Apr 07, 2008 8:50 am

... za fotke i uspjeh. A vidim da vam je dan bio fantastican.

Koliko vam je vremenski trebalo da se ispnete i koliko za povratak?

Gord

PreviousNext

Return to Europe

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron