SRB-CG-BIH-SLO-HR-MAK Team

Regional discussion and conditions reports for Europe. Please post partners requests and trip plans in the Europe Climbing Partners section.
User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Mon Apr 07, 2008 9:28 am

Prvi cijeli dan za uspon iz Ropojane do granice (oko 5-6 sata kopanja kroz dubok snijeg od Zastana). Drugi dan polazak 4.30, vrh oko 10.40-12.00, do vecera svi smo se spustili u Vusanje.
pozdrav svima!

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

by Dinaric-ZG » Mon Apr 07, 2008 12:22 pm

Odlicno vrijeme za takve uvjete. Jedva cekamnda opet krenem dolje, za sada je plan 10. do 30.5 i opet u 8 mjesecu.
Ako ima tko, slobodno se pridruži na nekom od uspona.

ps. mogu zamjetiti da ti "nas" jezik ide sve bolje, gotovo da i nema vise gresaka :-) (jel ti to netko tamo pomaze, hehe?)

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Mon Apr 07, 2008 7:55 pm

Reci cu kada nesto vise znam sta s mojimi planovima.

Dinaric-ZG wrote:ps. mogu zamjetiti da ti "nas" jezik ide sve bolje, gotovo da i nema vise gresaka :-) (jel ti to netko tamo pomaze, hehe?)

Hahaha kamo srece da mi netko pomaze... Malo probam da mijenjam dialekte u zavisnosti od potrebe, samo mi se jos malo brka :) Uskoro mogu da postanem spijun :lol:

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

Joj narode!

by Dinaric-ZG » Fri May 16, 2008 6:44 am

joj, joj narode, uspavali se svi mi pa nam je dretva nisko pala...

U ponedjeljak krecem na proljetnu dinarsku turu: BIH, CG - cijela, zapadni dio Kosova i moguce sjeverna Albanija pa ako je netko usput, slobodno me nazove ili posalje poruku
++385 98 324 421 (to je HR broj - u CG cu kupiti lokalnu karticu ali cu i dalje poruke citati na hr broju)

gord

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Fri May 16, 2008 12:53 pm

Gord, sretan put, bicemo nekako u sms-ovom kontaktu.
Sada nazalost ne mam vremena... izgleda da cu biti negdje u Balkanima u srpnju/juliju.
U pocetku lipnja/junija bicu nekoliko dana u Alpama - mozda Grossglockner? Zavisi od toga da li imam partnera/ov, moj jaran iz Munchen (Poljak) mozda ce se pridruziti. Mozda neko od vas je zainteresiran :?: :!:

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

Booomp.

by Dinaric-ZG » Sat May 17, 2008 8:16 pm

Polazak je otkazan jer se danas popodne straga u moj auto zaletio drugi tako da umjesto planina moram obilaziti njegovo osiguranje i limara za popravak :-( :twisted:

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Sat Jun 07, 2008 12:47 am

Gord je negdje na putu...
A ja sam se jucer vratio, popeo sam austrijski Grossglockner normalnom smerom, 15 sata iz planinarskog doma Lucknerhaus na vrh i natrag, puno propadnog snijega, tamo je vec zima. Na usponu sunce, na silasku mala oluja s gradom. Prije toga ja i Agnieszka sreli smo se s Jasminom i Vidom Pogacnikom u Milanu :D
Vid, kako je bilo na ovom susretu s Talijanama? Sta s vremenom? Izgleda da na Glocku 2 junija imao sam ovaj 1 dan "prozor" dobrog vremena.
U juliju/srpnju (oko 8-16?) planiram ici u Prokletije, hoce li neko da se pridruzi?
pozdrav svima!
k

User Avatar
Vid Pogachnik
Forum Moderator
 
Posts: 496
Joined: Sat Aug 10, 2002 7:04 am
Thanked: 11 times in 9 posts

by Vid Pogachnik » Sat Jun 07, 2008 3:52 pm

Zdravo društvo!

Najprej, Kamil, še enkrat iskrene čestitke za Grossglockner! Srečanje z Agnieszko in teboj v Milanu mi bo za vedno ostalo v lepem spominu, sevada pa upam, da se kamu spet vidimo - kje v gorah.

Grignetta je zelo zanimiva gora, stotine stolpov in stolpičev, pa poti in smeri vseh težavnoti. Vreme nismo imeli dobro, a to v takem okolju niti ni najbolj pomembno. Malo je motilo, ker je bil Gabriele resno bolan, zato smo za turo porabili skoraj trikrat toliko časa, kot normalno. A vseeno, je bil to zelo dober izlet, zvečer pa sva z Jasmino enostavno odšla dol k avtu, kjer sva še drugič prespala. V nedeljo sva se ves dan čez Alpe vozila domov.

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Sat Jun 07, 2008 6:16 pm

Vid, jos jednom pozdrav za tebe i Jasminu od Agnieszki i mene!
Poslije Glocka za mene nainteresantnije je bilo kad sam popeo autom na Passo Stelvio u mraku, kisi i snijegu i granicni prolaz u Svicarsku kroz Umbrailpass vec je bio zatvoren, morao sam da se vratim dole... Htio sam ici jos u neku drugu planinu ali svugdje je prejako kisilo.
Ipak najbitnije je da smo se svi sretno vratili kucu :)

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

Back again

by Dinaric-ZG » Sun Jun 08, 2008 4:49 pm

Kamil,
Vratih se, nakon 18 dana obilazenja regije. Cuo sam da si me trazio u vezi Albanije. Ja bih svakako isao u albanske Prokletije, jedino sto imam godisnji tek od 26.7. - 16.8. i nema mogucnosti da to vrijeme pomaknem, :-(
G

User Avatar
kamil

 
Posts: 598
Joined: Mon Mar 07, 2005 1:31 pm
Thanked: 22 times in 17 posts

by kamil » Sun Jun 08, 2008 7:21 pm

Gord gdje si bio, napisi malo vise :)
Sta se tice kolovoza jos nista ne znam ali sve je moguce, mozda cu imati jos malo vremena za nesto...
Hrvatska je pobjedila, sada mi imamo jako tesku tekmu s Njemackom, ipak se nadam da zajedno cemo pobijediti skupinu :D

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

...

by Dinaric-ZG » Mon Jun 09, 2008 10:24 am

Najveci dio bio u CG te sitno u BIH. U CG me pratilo odlicno vrijeme, prevruce za ovo doba godine, zatim su nakon 10 dana poceli pljuskovi. Obisao u Prokletijama Maja Rosit, vrhove uz Cakor, Trojan i Popadiju, Maju Horolac i Maju Karafilit, Komove, kanjon Mrtvice, Bioc, Ljubisnju, Kucke planine, Crepoljsko u BIH te e pozurio vratiti za EURO :-) da osjetim malo ovdasnje eu(ro)forije.
Da bar ulovis nesto vremena u 8. mjesecu - bas bih volio da se zaletimo u RSq :-)

User Avatar
pehtran

 
Posts: 2
Joined: Fri Jun 27, 2008 11:46 am
Thanked: 0 time in 0 post

by pehtran » Fri Jun 27, 2008 11:53 am

Pozdrav vsem!
Sem novi, zato mogoče sprašujem, kar je že bilo vprašano, pa vseeno:
kako je s področjem okoli Tulovih gred, kar se tiče min? Je očiščeno? Se je kdo v zadnjem času potikal tam?
Miha

User Avatar
Dinaric-ZG

 
Posts: 66
Joined: Fri Mar 18, 2005 5:16 pm
Thanked: 1 time in 1 post

...

by Dinaric-ZG » Fri Jun 27, 2008 12:48 pm

Dobrodošao! Da i ti malo ozivis ovaj forum koji se vec malo uspavao.

Sto se tièe aktualne situacije na Velebitu probaj se obratiti porukom ili e-mailom, najboljem poznavatelju Velebit na ovoj stranici, clanu Summitposta pod nickom Velebit (Aleksandar-Sasha iz Zadra):

http://www.summitpost.org/user_page.php?user_id=1999

LP
Gord

User Avatar
pehtran

 
Posts: 2
Joined: Fri Jun 27, 2008 11:46 am
Thanked: 0 time in 0 post

by pehtran » Fri Jun 27, 2008 1:06 pm

Puno hvala! Odmah sam mu slao pitanje.
Miha

PreviousNext

Return to Europe

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests